ODKRYWAJ PO NITCE DO KŁĘBKA

Ciekawe kotki są gotowe poznawać świat. Odkrywaj tajemnice, rozwiązuj zagadki i rozwijaj swoją wiedzę, po nitce do kłębka!
Jak wezwać pomoc i pomóc nieprzytomnej osobie?

Cześć dzieciaki! W tym odcinku poznacie Misia Ratownika, który bierze udział w akcjach ratowniczych prowadzonych przez zespół karetki. Miś opowie, jak możecie udzielać pierwszej pomocy nie tylko kolegom i koleżankom, ale także dorosłym. Siedmioletnia Wiktoria pokaże Wam, jak zadzwonić na numer ratunkowy i pomóc nieprzytomnej osobie.

AdrenaLTika


Zasady pierwszej pomocy dla dzieci

Ratowniczka medyczna Ane i Miś Ratownik doradzają dzieciom, jak pomóc sobie i innym w przypadku zadławienia czy oparzenia. Dowiecie się też, co to jest defibrylator AED, gdzie można go znaleźć i jak używać.

AdrenaLTika


Jak wygląda praca w karetce?

Cześć dzieciaki! Zespół ratowników medycznych: Ane, Paulina i Wojtek, zaprasza Was do swojej karetki, żebyście mogli podejrzeć, jak wygląda ich praca. Co oznaczają litery umieszczone na boku karetki? Jak włącza się „koguta” a jak syrenę? Dlaczego w karetce zakładają „krokodylka” na palec? Na wszystkie te pytania odpowie Wojtek i dwóch jego pomocników: Wiktoria i Julek.

AdrenaLTika


CZY TO MAGIA, CZY NAUKA?

Z okazji Dnia Dziecka, Mali Naukowcy przygotowali dla Was eksperymenty, które dowiodą, że nauka czasem przypomina magię rodem z książek o Harrym Potterze. Coś magicznie zmieni kolor, coś eksploduje… zobaczcie!

Mali Naukowcy


Wyślij dzieci w Kosmos! Lot na Marsa.

Co zrobić, aby wspólnie z nami dolecieć na Czerwoną Planetę? Usiąść wygodnie, uruchomić wyobraźnię i wspólnie z Astrohunters dać się wystrzelić w Kosmos.

Astrohunters


Wyślij dzieci w Kosmos na Jowisza

Największa planeta Układu Słonecznego czeka na Was! Pakujcie się razem z Astrohunters do statku kosmicznego i ruszajcie na podbój Kosmosu.

Astrohunters


Janush wśród pingwinów

W tym filmie odwiedzimy pingwiny przylądkowe i ich opiekunów. Z tego odcinka dowiecie się, gdzie chowają się pingwiny przed ptasią grypą, czemu Janush jest kobietą i ile śledzi na śniadanie zmieści w sobie pingwin.

Wrocławskie ZOO


Gadzie sprawy

W Terrarium czeka na Was najbogatsza kolekcja gadów, płazów i bezkręgowców w Polsce. Zważymy i zmierzymy żółwie. A że są to żółwie słoniowe, możecie się domyślić, że zadanie nie było łatwe…

Wrocławskie ZOO


Eksperyment naukowy z balonami

Czy balon może się napompować sam?

mNAUKA


Czy oliwa pływa?

Dowiemy się, skąd się biorą oka na rosole.

mNAUKA


Jak działa mydło?

Za pomocą prostego doświadczenia można pokazać dzieciom, jak brud ucieka od mydła.

mNAUKA


Zaczarowana woda

Zabawy z wodą przy użyciu łatwo dostępnych produktów.

Mali Naukowcy


Czym jest ciecz nienewtonowska?

Możesz się dowiedzieć, jeśli masz w domu skrobię ziemniaczaną i wodę.

Mali Naukowcy


Poznajemy owoce

Opowiastka edukacyjna dla najmłodszych.

123 Edukacja


Poznajemy kształty i kolory

Opowiastka edukacyjna dla najmłodszych.

123 Edukacja


Poznajemy kształty

Opowiastka edukacyjna dla najmłodszych.

123 Edukacja