AdrenaLTika

AdrenaLTika to zespół ratowników medycznych, pasjonatów pierwszej pomocy i autorzy energetycznych szkoleń dotyczących bezpieczeństwa. Wierzymy, że kurs pierwszej pomocy może być zaskakująco ciekawy i skuteczny. Postanowiliśmy połączyć pierwszą pomoc z naszymi doświadczeniami z zakresu ratownictwa specjalistycznego – odtworzyć dynamikę ratowania na morzu i w jaskiniach, adrenalinę, emocje i współdziałanie. Dlatego każde szkolenie z pierwszej pomocy traktujemy jako wezwanie do perfekcji.

JAK WEZWAĆ POMOC I POMÓC NIEPRZYTOMNEJ OSOBIE?

Cześć dzieciaki! W tym odcinku poznacie Misia Ratownika, który bierze udział w akcjach ratowniczych prowadzonych przez zespół karetki. Miś opowie, jak możecie udzielać pierwszej pomocy nie tylko kolegom i koleżankom, ale także dorosłym. Siedmioletnia Wiktoria pokaże Wam, jak zadzwonić na numer ratunkowy i pomóc nieprzytomnej osobie.

AdrenaLTika


ZASADY PIERWSZEJ POMOCY DLA DZIECI

Ratowniczka medyczna Ane i Miś Ratownik doradzają dzieciom, jak pomóc sobie i innym w przypadku zadławienia czy oparzenia. Dowiecie się też, co to jest defibrylator AED, gdzie można go znaleźć i jak używać.

AdrenaLTika


JAK WYGLĄDA PRACA W KARETCE?

Cześć dzieciaki! Zespół ratowników medycznych: Ane, Paulina i Wojtek, zaprasza Was do swojej karetki, żebyście mogli podejrzeć, jak wygląda ich praca. Co oznaczają litery umieszczone na boku karetki? Jak włącza się „koguta” a jak syrenę? Dlaczego w karetce zakładają „krokodylka” na palec? Na wszystkie te pytania odpowie Wojtek i dwóch jego pomocników: Wiktoria i Julek.

AdrenaLTika